LogowanieZarejestruj się
News

Samsungowe, dotykowe hybrydy z Windows 8 trafiają na rynek

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
smart-pc-pro-001-front-open-ui-black

Firma Samsung wprowadza do oferty Smart PC i Smart PC Prodwa hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8 i wysokiej jakości ekranem dotykowym LED PLS o przekątnej 11,6 cala. Nowe urządzenia łączą w sobie wydajność notebooka z wygodą korzystania z tabletu. Smart PC Pro wyposażony jest w szybki procesor Intel Core™ i3, dysk SSD oraz matrycę Full HD. W Smart PC zastosowano ekran HD, energooszczędny procesor Intel Atom™ oraz wydajne ogniwa, pozwalające na blisko 14 godzin pracy bez ładowania baterii. Atutem obydwu urządzeń jest też wbudowane pióro S Pen z aplikacją S Note, szeroki zestaw kompatybilnych akcesoriów oraz stylowa, smukła i trwała konstrukcja.

Samsung Smart PC (XE500T1C) i Smart PC Pro (XE700T1C) to hybrydowe urządzenia łączące stylowe wzornictwo, wydajność notebooka oraz wygodę korzystania z tabletu. Wyposażone są w wysokiej jakości matryce typu LED PLS o przekątnej 11,6 cala i jasności 400 nitów. Wyświetlacze te zapewniają żywe kolory oraz klarowny, ostry obraz, który można oglądać niemal pod każdym kątem w pionie i poziomie. Obsługa 10-punktowego wielodotyku jest krokiem w stronę większej interaktywności, pozwalając użytkownikom na wykorzystania wszystkich możliwości najnowszych aplikacji i gier w systemie Windows 8. Dzięki rozdzielczości Full HD (1920×1080) w Smart PC Pro i HD (1366×768) w Smart PC, ekran hybrydowego urządzenia Samsung precyzyjnie odwzorowuje najmniejsze detale. Nowe urządzenia Samsung pozwalają w pełni cieszyć się funkcjami nowoczesnego interfejsu Windows 8 i są też kompatybilne z systemem Windows 7. Odłączany system dokowania klawiatury daje użytkownikom swobodę szybkiego przełączania się między funkcjonalnością notebooka typu clamshell oraz tabletu. Urządzenia te umożliwiają pogodzenie pełnej mobilności z maksymalną produktywnością.

Rozwiązania Samsung dla urządzeń z Windows 8
Wartość urządzeń Samsung z systemem Windows 8 podnoszą własne, unikalne usługi i treści. W Smart PC dostępne są aplikacje globalne Samsung – m.in. S Player, zapewniający płynne odtwarzanie plików multimedialnych w dowolnym formacie, a także S Camera, w pełni wykorzystująca możliwości wbudowanych kamer – przedniej (2 Mpx) i tylnej (5 Mpx w Smart PC Pro / 8 Mpx w Smart PC).

Wyróżnikiem Smart PC i Smart PC Pro jest możliwość wykorzystania aplikacji S Note i precyzyjnego rysika S Pen, pozwalającego na odręczne pisanie i rysowanie. Chowany w obudowę urządzenia cyfrowy rysik, z którego korzysta się tak jak ze zwykłego pióra lub ołówka, spełnia wymagania profesjonalnych grafików dzięki 1024 stopniom nacisku. Aplikacja S Note sprawia, że korzystanie z pióra S Pen staje się proste i intuicyjne.

Kolejnym udogodnieniem jest funkcja „connectivity”, dzięki której przez aplikację Samsung AllShare Play i dostęp do zasobów w chmurze można bezprzewodowo zsynchronizować komputer z kompatybilnymi urządzeniami firmy Samsung, jak np. smartfon, tablet, aparat fotograficzny czy Smart Blu-ray. Funkcja ta pozwala na bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie treści audio-wideo pomiędzy urządzeniami, rozmawianie przez komunikator czy telefon. Usługa Samsung ChatON stanowi uzupełnienie popularnego centrum kontaktów Microsoft (People Hub), oferując szeroką gamę opcji komunikacyjnych.

Połączenie ultramobilnej konstrukcji z nieprzeciętną wydajnością
Stylowe, lekkie i mobilne urządzenia Smart PC oraz Smart PC Pro mają grubość, odpowiednio, zaledwie 9,9 mm oraz 11,9 mm; co w najmniejszym stopniu nie ogranicza ich wydajności. Smart PC Pro wyposażony jest w szybki procesor Intel® Pentium® zastosowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Dla ich komfortu urządzenie wyposażono również w 4 GB pamięci RAM (DDR3/1600MHz), dysk SSD o pojemności 64 GB oraz zintegrowany układ graficzny. W Samsung Smart PC zamontowano energooszczędny procesor Intel® Atom™ nowej generacji oraz układ graficzny Intel®SGX545, dobrze sprawdzające się podczas codziennego użytkowania. Użytkownik może zainstalować ulubione programy w pamięci e.MMC o pojemności 64 GB, za których sprawną obsługę odpowiadają 2 GB pamięci RAM (LPDDR2/800MHz). Aby zapewnić długotrwałe działanie, urządzenie Smart PC wyposażono w baterię, na której czas pracy wynosi nawet do 14 godzin; w przypadku Smart PC Pro czas pracy na baterii dochodzi do 8 godzin.

Mimo niewielkich rozmiarów i przenośnego charakteru, w obu urządzeniach zamontowano port USB 2.0 (Smart PC), port USB 3.0 (Smart PC Pro), mHDMI, miniSD oraz dwa dodatkowe porty USB 2.0 w klawiaturze. Obydwa urządzenia posiadają możliwość łączności bezprzewodowej przez WiFi (do 300Mbps; wsparcie dla technologii WiDi), Bluetooth v4.0, a także opcjonalnie łączność w standardach 3G i 4G/LTE.

Więcej możliwości dzięki szerokiej gamie akcesoriów
Użytkownicy Samsung Smart PC i Smart PC Pro mogą rozszerzyć możliwości swoich urządzeń dzięki dodatkowym akcesoriom. W ofercie dostępne są m.in.: zapewniająca precyzyjną nawigację bezprzewodowa myszka Bluetooth 3.0 z technologią Blue Trace, rysik S Pen z cyfrową gumką do ścierania, przejściówka mHDMI do VGA, podstawka z gniazdami LAN i USB 2.0, antyrefleksyjna folia ochronna na ekran, dodatkowa mini-klawiatura bezprzewodowa na Bluetooth 3.0, klawiatura typu „okładka książki”, wielofunkcyjny, obrotowy uchwyt tabletu mocowany do dłoni, ultracienka nagrywarka DVD, a także eleganckie i funkcjonalne etui w białym lub czarnym kolorze.

Nowe urządzenia hybrydowe Samsung są dostępne w sugerowanej cenie producenta:

  • Samsung Smart PC (XE500T1C) 2999 zł
  • Samsung Smart PC Pro (XE700T1C) 3499 zł

Dodaj komentarz