LogowanieZarejestruj się
News

Spotify debiutuje w Polsce

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
spotify-logo

Szwedzki serwis właśnie wystartował w naszym kraju. Od dzisiaj, tzn. od 11 lutego, użytkownicy w Polsce mogą korzystać z trzech wariantów użytkowania Spotify: 

Pierwszy – darmowy („Free”) umożliwia słuchaczom darmowe odsłuchiwanie muzyki na komputerach i laptopach. Podczas słuchania muzyki wyświetlają się reklamy.
Drugi – „Unlimited” – za 9,99 zł miesięcznie użytkownik pozwala na odsłuchiwanie muzyki bez reklam.
Wreszcie trzeci, najciekawszy, daje możliwość zakupu opcji „Premium” (za 19,99 zł miesięcznie), która umożliwia internautom korzystanie ze Spotify na urządzeniach mobilnych: smartfonach i tabletach.

Spotify jest dostępne dla internautów w przeszło 20 krajach na świecie. W grudniu 2012 roku, globalna liczba użytkowników tego serwisu streamingowego przekroczyła 20 milionów. Daje to Szwedom pierwsze miejsce spośród serwisów świadczących tego typu usługi na świecie. Dla przypomnienia – to już trzeci serwis streamingowy dostępny w Polsce. Obecnie możemy korzystać m.in. z francuskiego Deezera oraz norweskiego WiMP-a. Dzięki konkurencji płacimy mniej (obniżka w Deezerze z 29,99 na 19.99 za premium plus), możemy także w ramach umowy abonamentowej zawartej za pośrednictwem naszego operatora komórkowego słuchać muzyki do woli, dzięki braku naliczania transferu danych przesyłanych podczas korzystania z aplikacji dostępowej.

Dodaj komentarz