LogowanieZarejestruj się
News

Start nc+ …Cyfra łączy się z N-ką

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
nc+

Podczas dzisiejszej konferencji podano szczegóły na temat fuzji obu platform cyfrowych. Konsolidacja rynku była dla znawców branży czymś oczywistym… Polska jako jeden z nielicznych krajów miała aż cztery platformy cyfrowe (myślę tu o głównych graczach). Teraz będzie trzech – Cyfrowy Polsat, Orange oraz nc+. Dojdzie więc do wymiany kanałów, utworzenia wspólnej bazy dystrybucyjnej oraz, co ciekawe, przejęcia większości rozwiązań technologicznych z n-ki. Nowy dekoder to sprzęt ADB, wieloletniego partnera telewizji n, dostarczyciela wszystkich n-boksów. To w sumie dobra wiadomość dla użytkowników nowej platformy, bo sprzęt generalnie zawsze uważany był za nowoczesny i raczej bezproblemowy (czego nie da się powiedzieć o wielu dekoderach Cyfry).

Sam dekoder wygląda zupełnie inaczej niż n-kowe urządzenia, co także należy zapisać na plus – w końcu jak ma to być nowe, ma być wartość dodana dla klientów, to jest także nowy sprzęt. Kompaktowa forma, pełne wyposażenie, znane (jądro) oprogramowanie, duże możliwości …urządzenie prezentuje się bardzo dobrze. W środku zainstalowano dysk twardy, 2 i pół calowy WD o pojemności 500GB. Nie dziwi zatem zastosowanie dwóch wejść koncentrycznych do podpięcia anteny. Funkcje PRV oraz VOD prezentują się podobnie do tych, które znamy z nboksów. Warto odnotować, że z tyłu znajdziemy także port USB (na razie nieaktywny, zapewne będzie tam w przyszłości podłączany opcjonalny moduł WiFi, którego nie ma w standardzie) oraz głowicę tunera DVB-T.

nC+ ma oferować aż 50 kanałów nadawanych w jakości HD. To więcej niż oferowały dotąd niezależnie platforma n (39 stacji) i Cyfra+ (37 stacji), a także konkurencyjny Cyfrowy Polsat (36 stacji). Generalnie fuzja ma doprowadzić do utworzenia usługodawcy oferującego telewizję, internet oraz usługi telekomunikacyjne (triple play) z możliwością wprowadzenia rozwiązań z dziedziny inteligentnego domu. Pytanie, kto stanie się (myślę o telekomach) partnerem nc+… właściwie na tapecie jest jedynie (?) T-Mobile. Poniżej (materiał będzie aktualizowany) znajdziecie (jak tylko udostępnią) pełne zestawienie pakietów wraz z ofertą programową…

fot. z Cyfrowego Polsatu

Pakiety oraz programy dostępne w nc+

(podaję za WirtualneMedia.pl)

W nowej ofercie znajdziemy: nSport HD, sześć kanałów premium pod marką Canal+, kanały tematyczne Canal+ Cyfrowego: Ale kino+ HD, Planete+ HD, Kuchnia+ HD, Domo+ HD, MiniMini+ HD, teleTOON+ HD, Hyper+ HD oraz stacje Grupy TVN: TVN HD, TVN7 HD, TVN24 HD, TVN Style HD i TVN Turbo HD, a także prawdopodobnie też całodobowy Sundance Channel HD czy kanały należące do FOX International Channels. Najtańszy pakiet nC+ ma kosztować 39 zł.

W skład odświeżonego pakietu Canal+ wchodzić będą takie stacje jak jak Canal+, Canal+ Family, Canal+ Family 2, Canal+ Film, Canal+ Film 2, Canal+ Sport, a nie będzie już stacji Canal+ Gol i Canal+Weekend. Znikną też nadawane dotąd na platformie n kanały nPremium – tych kanałów już nie zobaczymy.

Oferta premium łączyć będzie to co dotąd było dostępne niezależnie u dwóch operatorów. Abonenci pełnego pakietu nC+ zyskają zatem dostęp do premierowych filmów z wytwórni 20th Century FOX, Universal, MGM czy takich dystrybutorów jak Monolith i Kino Świat, a także do relacji z takich zawodów sportowych jak Liga Mistrzów UEFA, Liga Europejska UEFA, T-Mobile Ekstraklasa, liga angielska, włoska, hiszpańska i francuska, polska Ekstraliga żużlowa, Speedway GP czy NBA. Jak widać będzie to w wersji premium miks tego, co oferowali do tej pory osobno obaj operatorzy.

Oficjalny komunikat prasowy

Narodziny nc+ to koniec okresu trudnych wyborów. Liga Mistrzów czy Polska Ekstraklasa? Ambitne kino alternatywne czy najlepsze hollywoodzkie produkcje? Odpowiedzią jest nowa platforma cyfrowa – wynik połączenia dwóch liderów płatnej telewizji: CYFRY+ i n.

nc+ przedstawiła znacznie bogatszą ofertę niż ta, z której do tej pory korzystali abonenci CYFRY+ i n. Na konferencji prasowej w Hilton Warsaw Hotel, Julien Verley, Prezes nc+, mówił o końcu kompromisów, będących dotychczas codziennością dla tych, którzy musieli dokonać wyboru pomiędzy dwoma płatnymi telewizjami operującymi w segmencie premium. Data ogłoszenia jest symboliczna - 21 marca 2013 roku mija dokładnie 18 lat od momentu rozpoczęcia transmisji CANAL+ w Polsce.

– Jesteśmy dumni, iż dzięki najlepszej ofercie programowej i technologii nc+ weszła do wąskiego grona najważniejszych europejskich graczy na rynku płatnej telewizji, takich, jak BSkyB w Wielkiej Brytanii czy CANAL+ we Francji – powiedział Julien Verley, prezes nc+.

– Mamy wszystko, co najlepsze: w sporcie od rodzimej Ekstraklasy, przez ligę hiszpańską, angielską, włoską, francuską, aż po Ligę Mistrzów UEFA. Kino alternatywne  i produkcje największych wytwórni filmowych. A do tego żużel, NBA, tenis w możliwie najlepszym wydaniu, wszystkie najlepsze kanały tematyczne, w tym siedem produkowanych przez nc+. Wszystko w parze z technologią, która sprawia, że miejsce i czas w którym mamy zobaczyć wszystko co kochamy kompletnie przestają się liczyć.”–dodał Christian Anting, Członek Zarządu nc+.

 

To wielkie święto dla wszystkich fanów sportu i kina, gdyż zyskują ekskluzywny dostęp do największych imprez sportowych i premier filmowych dostępnych tylko dzięki nc+ :

Wszystkie najważniejsze ligi na świecie wraz z rodzimym dziennikarstwem i plejadą ulubionych komentatorów sportowych z nSport i CANAL+, a do tego boks, żużel, NBA i tenis
6 kanałów z nowej rodziny CANAL+, wzbogaconych dzięki treściom nPremium: CANAL+, CANAL+ Sport, CANAL+ Film, CANAL+ Film2, CANAL+ Family, CANAL+ Family2
Nowa jakość transmisji (pod względem obrazu i dźwięku) – najszersza oferta rynkowa z 50 kanałami w HD
6 własnych kanałów tematycznych: kuchnia+, DOMO+, ale kino+, PLANETE+, MiniMini+, teleTOON+/HYPER+ oraz doskonale rozpoznawalne propozycje programowe Discovery i BBC

Finalny kształt i unikalny charakter nc+ pozwalający w pełni na użycie terminu „nowa definicja rozrywki” nadały technologie – dziedzictwo dwóch silnie konkurujących zespołów inżynierów, którzy wiedzieli, że w parze z treścią muszą pojawić się innowacje. Głównym zadaniem było lepsze dopasowanie do trybu życia użytkowników. Motto z którym zgadzają się wszyscy: jeszcze łatwiej – zawsze i wszędzie.

Platforma nc+ daje silne świadectwo uważnego wsłuchiwania się w głos użytkownika. Jej twórcy zdawali sobie sprawę z tego, że najlepszy zestaw treści to dopiero połowa sukcesu. Dlatego prawdziwa redefinicja przychodzi z funkcjonalnościami, które dopełniają ofertę:

Multiroom – film, mecz i serial – jednocześnie nawet w sześciu różnych pokojach – w ramach jednej umowy
nc+GO – Multiscreen – ulubione programy na ekranie smartphone’a lub tabletu w dowolnym miejscu w Polsce
Dekoder PVR (nagrywanie, zatrzymywanie, cofanie) z dostępem do biblioteki programówVOD+ i netVOD+ (wirtualne wypożyczalnie filmów i programów) – najlepsze produkcje w dowolnym momencie Twojego dnia
WiMP – 20 milionów utworów – każdy rodzaj muzyki na wyciągnięcie ręki

- Jako dostawca rozrywki, konkurujemy o czas naszego abonenta. Poprzez dostępność, elastyczność i doskonałą ofertę programową mamy pewność, że czas jaki spędzi z nami to gwarancja najlepszej, absolutnie pozbawionej ryzyka i rozczarowań rozrywki, jakiej można doświadczyć. Nie ważne czy rozmawiamy o wizycie w kinie, na koncercie czy uczestnictwie w wielkim widowisku sportowym. Wartość naszej oferty porównana do ceny choćby dwóch biletów na którekolwiek z wymienionych wydarzeń nie pozostawia cienia wątpliwości – nc+ to esencja rozrywki w segmencie premium, której atrakcyjność jest bezdyskusyjnie uzasadniona zarówno na poziomie emocjonalnym, jak i racjonalnym– stwierdził Julien Verley, prezes zarządu nc+.

nc+ to sześć pakietów: COMFORT+, UNIVERSE+, CANAL+ SILVER, CANAL+ GOLD, CANAL+PLATINUM i ALL INCLUSIVE+, stworzonych na podstawie szeroko zakrojonych badań, przeprowadzonych, aby możliwie najbardziej precyzyjnie odpowiedzieć na potrzeby użytkownika i jednocześnie dostarczyć elastyczną ofertę.  Cena najniższych pakietów nie różni się od przedziałukwot znanego abonentom n i CYFRY+. Pakiet Comfort+ oferuje 70 kanałów, w tym 17 w jakości HD za 39 zł. Za 59 zł abonenci uzyskają dostępu do najlepszej oferty w tej cenie na rynku, z 108 kanałami, w tym 34 w HD.

Pakiet premium obejmujący CANAL+, już za 79 zł spełni oczekiwania całej rodziny i zagwarantuje rozrywkę dla dzieci i dorosłych. CANAL+ SILVER to wybrane wydarzenia sportowe i najnowsze premiery filmowe.

Następne poziomy: CANAL+ GOLD i CANAL+ PLATINUM to oferta dla tych, którzy oczekują jeszcze większej liczby filmów i wydarzeń sportowych oraz technologia pozwalająca odtwarzać ulubione programy i filmy w dowolnym czasie. Prawdziwy fan nie przegapi już niczego.

Pełna oferta dostępna jest w sprzedaży od dzisiaj zarówno dla subskrybentów CYFRY+ i n, jak również dla nowych abonentów, którzy chcą, aby ich rodzina miała dostęp do rozrywki najwyższej klasy. Już dziś abonenci CYFRY + i n zyskują dostęp do nowych pakietów, zaś nowa rodzinaCANAL+ pojawi się 5 kwietnia.

 

Dodaj komentarz