LogowanieZarejestruj się
News

Cztery i pół tysiąca w uszach. Testujemy EarSoniki S-EM6

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
EarSonic S-EM6 (16)

Dla tych, co nie mają alergii na media społecznościowe link do galerii z opisem. Dla tych, którzy owszem mają, w rozwinięciu galeria przedstawiająca tytułowe słuchawki dokanałowe. Za 4500 złotych można, a nawet trzeba wymagać*. Na razie mam mieszane uczucia, na pewno średnica, wokale są ponadprzeciętne (nie tylko w przypadku dokanałówek, ale… w ogóle ponad…) jednak cała reszta… będę konktaktował się z dystrybutorem, bo coś mi tu nie gra. Sprawdzam bardzo kompleksowo – porównuję z red. Momentum oraz HE-400, w testach bieże udział przenośny wzmacniaczo-dac Matrix Portable & DAC USB Audioquest DragonFly, do tego odpowiedni repertuar. Odnośnie tego ostatniego, jest przekrojowo – przygotowałem specjalnie na tę okazję zestaw muzyki, pozwalający na precyzyjne określenie czy są to słuchawki uniwersalne, czy grają równie dobrze klasykę, damskie wokale jak i, dla kontrastu, ciężkie brzmienia, nowe brzmienia, sporo alternatywy. Sprawdzę opcję mobilną (tak właśnie, opcję, bo S-EM6 są i w sumie powinny być za takie pieniądze słuchawkami także do domowych sesji) nie tylko za pomocą handheldów Apple oraz makówki. W odwodzie są DAPy (do kompletu brakuje HM-901, mam nadzieję że trafi do mnie niebawem i będziemy testowali teoretyczną, przenośną referencję… nowego DAPa HiFiMANa wraz z EarSonikami S-EM6), dojdzie kilka stacjonarnych wzmacniaczy (testowane NuForce oraz MF M1HPA & Schiit Asgard). Poniżej, wspomniana galeria…

* Za taką kwotę, w przypadku IEMów (nie CIEMów, tutaj …powiedzmy… dostajemy coś unikalnego), produkt musi być tiptop.

 

iPod Classic z Matrix Portable (gramy zarówno z org. oprogramowaniem odtwarzacza, jak i via RockBox – skorzystam z bogatych możliwości dopasowania brzmienia za pomocą alternatywnego oprogramowania)

Źródła cd.: MacBook Air + Decibel + Audioquest Dragonfly

Bardzo wysoka skuteczność wymaga ostrożnego ustawiania głośności. W Decibelu można to ustawić bardzo dokładnie, Dragonfly daje możliwość precyzyjnego ustawienia tego, kluczowego parametru.

Źródło numer trzy… iPod Touch 4gen z oprogramowaniem Golden Ear (FLAC hi-res) gra za pośrednictwem Matriksa oraz samodzielnie

Sprawdzimy także materiał skompresowany stratnie. Pytanie – czy to 6 przetwornikowe monstrum mocno różnicuje nagrania pod względem jakości?

Tak to wygląda… tak dokładnie. Za 4.5k bieda z nędzą. Mogli dać jakiś materiałowy woreczek zamiast plastikowej (!) skrzyneczki. Naprawdę, za 1000€ można by się spodziewać czegoś innego

Nie jest to szczyt wygody, mimo wielkości da się to jednak całkiem sensownie umieścić w małżowinach. Rzecz jasna uniwersalne IEMy nigdy nie będą w stanie dorównać customom. CIEMy to niedościgniony wzór komfortu & wygody. Stąd rodzi się zasadne pytanie – zamiast wydawać 4500 na IEMy, nie lepiej zamówić… no właśnie?

Sedno – zwrotnica, sześć przetworników, w pełni trójdrożna konstrukcja. O kurna!

Stąd wydobywa się dźwięk. Sprawdzamy na różnych tipsach, wybór odpowiednich to kluczowa sprawa nie tylko odnośnie wygody, ale uzyskanego brzmienia…

To przyszło w kompecie. W naszych zbiorach sporo alternatywnych pianek, gumowych i silikonowych końcówek…

 

Komentarze Czytelników

 1. Darth Artorius

  Do kompletu brakuje o wiele rozsądniejszego niż HM901 DAPa – Astell & Kern AK120 !!!

 2. Antoni Woźniak

  Czekamy na AK120 i jakoś nie możemy się doczekać. HM901 mamy obieceanego. To tak podpytam, bo widzę że być może miał Pan już styczność z najnowszym HiFiMANem – AK120 rozsądniejszy? Coś z HM901 jest nie tak?

  Dziękuję za informację na temat art. Skontaktowałem się z dystrybutorem, przedstawiając moje uwagi dotyczące S-EM6, czekam na odzew.

 3. Darth Artorius

  Z tego co czytałem na HighFidelity – nie ma gapless . Dla mnie to skreśla playera.
  Natomiast AK120 posiadam i nie żałuję zakupu. Przesiadłem się z AK100.

Dodaj komentarz