LogowanieZarejestruj się
News

Nowe produkty Oppo: mobilne słuchawki oraz mobilny DAC/AMP

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
HA-2-top-view-small

Niebawem będziemy testować stacjonarny tor słuchawkowy z wzmacniaczem HA-1 oraz planarnymi słuchawkami PM-2, tymczasem Oppo uzupełnia ofertę o tor mobilny. Od razu debiutują oba, niezbędne, elementy – wzmacniacz oraz słuchawki. W przypadku wzmacniacza mówimy o na wskroś nowoczesnej konstrukcji opartej na kości Sabre32 (najlepszym, referencyjnym układzie ESS9018-K2M). Ten układ stosuje się w mobilnych konstrukcjach bardzo rzadko – DAC ma spore wymagania energetyczne, do tego swoje kosztuje, z tym że ta wersja została opracowana właśnie pod kątem mobilnych urządzeń. Cóż, Oppo postanowiło nie iść tutaj na żadne kompromisy – nowy, przenośny DAC/AMP to faktycznie wyczynowa, patrząc przez pryzmat parametrów oraz możliwości, konstrukcja. Nowy HA-2, bo tak rzecz nazwano, będzie zdolny do grania materiału DSD (nie tylko 64/128 ale nawet 256) oraz PCM (DXD do 32/384KHz). To wartości niespotykane w przenośnych przetwornikach.

Sprzęt będzie współpracował z mobilnymi platformami: iOS oraz Androidem, dodatkowo oczywiście bez problemu zagra z PC oraz komputerami Apple. Intrygująco wygląda kwestia ceny – na stronie producenta podano, że ta wynosić będzie zaledwie 299 dolarów. To naprawdę mało, szczególnie że mówimy o konstrukcji jw. wyczynowej, produkcie wykonanym z aluminium (obszytym dodatkowo czymś, co wygląda na skórę). Ważna informacja dla jabłkolubów: możecie liczyć na bezpośrednią obsługę, bez pośrednictwa camera kit. Innymi słowy, będzie tak jak z A200p… kabel do ładowania -> DAC i odtwarzamy. Super!

Odnośnie słuchawek, nowe PM-3 to tańsza, łatwiejsza do napędzenia wersja wspomnianych PM-2. To, co wyróżnia ten model na tle konkurencji, to niewielka waga (mówimy nadal o słuchawkach planarnych!). Faktycznie 320 gramów to niewiele jak na ortodynamiki, sporo mniej od (przykładowo) naszych redakcyjnych, reklamowanych jako przenośne, HiFiMANów HE-400. Producent wspomina o skutecznej izolacji słuchacza od odgłosów otoczenia, ten model ma się dobrze sprawdzić w zatłoczonych środkach transportu, czy na ruchliwej ulicy. W przypadku trójek przyjdzie nam zapłacić niecałe 2400 złotych (2380zł dokładnie). Obie nowości powinny być już dostępne w sprzedaży. Postaramy się szybko przeprowadzić test tytułowych nowości.

Poniżej oficjalna notka nadesłana przez dystrybutora, firmę Cinematic…

 

Marka OPPO, znana z wybitnych odtwarzaczy Blu-Ray oraz słuchawek planarnych PM-1 / PM-2 i wzmacniacza słuchawkowego HA-1 wprowadza do swojej oferty nowe produkty. Są to przenośne słuchawki planarne OPPO PM-3 o zamkniętej konstrukcji oraz przenośny wzmacniacz słuchawkowy / DAC OPPO HA-2.

OPPO PM-3 to tańsza, przenośna wersja słuchawek planarnych OPPO PM-1 / PM-2. Połączenie najwyższej jakości dźwięku, eleganckiego wyglądu, wysokiej izolacji hałasu oraz mobilności.  Słuchawki zapewniają wrażenia znane z referencyjnych systemów stereo, niezależnie od miejsca w którym się znajdujesz. PM-3 są jednocześnie najlżejszymi na świecie zamkniętymi słuchawkami planarnymi, ważą jedynie 320g. Wyjątkowo niska waga oraz nadzwyczajna wygoda pozwalają słuchać PM-3 długimi godzinami bez jakiegokolwiek dyskomfortu. Zamknięta konstrukcja PM-3 zapewnia wysoką izolację od hałasu otoczenia, co w połączeniu z eleganckim wyglądem i wyśmienitą jakością wykonania sprawia, że słuchawki idealnie sprawują się również w hałaśliwych miejscach publicznych. Słuchawki planarne OPPO PM-3 dostępne są w czarnej i białej wersji kolorystycznej.

Drugą nowością w ofercie OPPO jest przenośny wzmacniacz słuchawkowy / DAC OPPO HA-2.  HA-2 to elegancki, zasilany akumulatorem, wysokiej jakości przenośny wzmacniacz słuchawkowy z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo – analogowym przeznaczony do współpracy z urządzeniami mobilnymi. Urządzenie zapewnia istotną poprawę jakości dźwięku względem wyjść słuchawkowych w urządzeniach mobilnych. Obudowę urządzenia wykonano z aluminium obszytego naturalna skórą, co zapewnia niepowtarzalny wygląd oraz wysoką trwałość. W HA-2 zastosowano wysokiej rozdzielczości przetwornik cyfrowo – analogowy ESS Sabre32 Reference DAC (ES9018-K2M), który gwarantuje ekstremalnie niskie szumy i zniekształcenia oraz obsługuje sygnały PCM 384kHz / 32 bit i DSD 12 MHz (DSD256 lub DSD4x). Dzięki wejściom USB DAC, HA-2 zapewnia wysokiej jakości konwersję cyfrowo – analogową dla Apple iPhone / iPod / iPad, szerokiej gamy urządzeń z systemem Android oraz komputerów PC i Mac. OPPO HA-2 może również służyć do ładowania podłączonych do niego urządzeń mobilnych. Dzięki opatentowanej przez OPPO technologii ultraszybkiego ładowania VOOC, akumulator HA-2 może być naładowany w 30 minut. Przenośny wzmacniacz słuchawkowy OPPO posiada stopień wzmacniacza słuchawkowego pracujący w klasie AB, który dzięki niskim zniekształceniom oraz dwóm trybom wzmocnienia doskonale współpracuje z większością słuchawek dostępnych na rynku.

Nowy wzmacniacz słuchawkowy OPPO HA-2 oraz zamknięte słuchawki planarne OPPO PM-3 to idealne komponenty do stworzenia referencyjnego przenośnego systemu słuchawkowego, który będzie oferował jakość dźwięku w niczym nieustępującą najlepszym stacjonarnym systemom słuchawkowym.

Cena detaliczna OPPO PM-3 wynosi: 2 385 zł
Cena detaliczna OPPO HA-2 wynosi:  1 795 zł

 

Dodaj komentarz