LogowanieZarejestruj się
News

Nowy, odświeżony zestaw stereo M3 od Musical Fidelity

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
M3Scd_5

Na co dzień korzystam z wzmacniacza M1HPA, który nie tylko jest świetnym wzmacniaczem słuchawkowym, ale także (u mnie na równi) bardzo dobrym preampem. W najnowszej wersji producent wsłuchał się w głosy użytkowników i dodał dodatkowe wejście analogowe, a niedawno – ponownie odpowiadając na potrzeby swoich klientów, wprowadził znaczące zmiany do swojej podstawowej serii stereo M3. Czym wyróżnia się nowa odsłona trójek? Firma określiła trafnie dokonane modyfikacje, określając nowe urządzenia w następujący sposób: „Musical Fidelity M3s: stara nazwa, zupełnie nowa seria”. Firma RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Musical Fidelity na Polskę wprowadza do sprzedaży serię urządzeń stereo o oznaczeniu M3s – dotychczas nieobecną w naszym kraju, która jest następcą cenionej serii M3. W stosunku do starej serii producent zdecydował się zachować obudowę oraz częściowo starą nazwę, dopisując do niej oznaczenie „s”.

W ramach nowej serii M3s powstały dwa urządzenia:
- wzmacniacz M3si, który daje posmak prawdziwej hi-endowej konstrukcji dual mono
- odtwarzacz CD M3scd z przetwornikiem DAC, który potrafi przyjąć i przetworzyć praktycznie dowolny sygnał cyfrowy: z telewizora, dekodera, komputera i innych.

Jak przystało na poważnego producenta hi-fi Musical Fidelity wprowadzając nowy wzmacniacz w serii M3 ograniczył zmiany zewnętrzne skupiając uwagę inżynierów oraz środki finansowe na wprowadzeniu jak największej ilości zmian w budowie urządzeniach.  W stosunku do poprzednika producent zastosował po raz pierwszy swoją autorską technologię montażu SMD opracowaną pod kątem maksymalizacji jakości dźwięku, która pozwala na skrócenie wybranych fragmentów ścieżki sygnałowej, oraz miniaturyzację mniej istotnych elementów, tak aby możliwe było zainstalowanie jak największych kondensatorów oraz oddzielnie prowadzonych ścieżek zasilania dla każdego kanału, co jest absolutną nowością w stosunku do poprzednika.  Podobnie jak bardzo dobry wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy oraz wejście USB 24/96 dla PC-Audio. Dotychczas, tego typu rozwiązanie było dostępne wyłącznie w topowych modelach Musical Fidelity. Nowy M3si już w swojej specyfikacji budzi respekt – podniesiona o 11% moc, dwukrotnie lepszy stosunek sygnału do szumu, lepsza dynamika i zdolność do kontrolowania przetworników w kolumnach. Producent przyłożył zdecydowanie większą wagę do zaizolowania każdego obwodu, co uniemożliwia jakiekolwiek interakcje między poszczególnymi sekcjami wzmacniacza, tak aby słowo „zintegrowany” odnosiło się wyłącznie do kompaktowej konstrukcji wzmacniacza.

Różnice w stosunku do poprzedniego modelu:

- nowa płyta PCB z całkowicie nową technologią montażu SMD znaną z topowego wzmacniacza Titan za 50.000 złotych
- dwie niezależne sekcje zasilania (układ dual mono, zamiast single mono w M3i)
- przebudowany przedwzmacniacz z lepiej zaizolowanymi obwodami i niezależnym zasilaniem
- wejście gramofonowe oparte o wysokiej klasy przedwzmacniacz MM/MC – wejście USB DAC dla PC-Audio dla plików 24/96
- moc większa o 11%, dwukrotnie lepszy współczynnik sygnału do szumu Jedynym elementem, jaki pozostał bez zmian jest obudowa.

M3scd to zupełnie nowy odtwarzacz CD, który pozostawia daleko w tyle stary model – zarówno pod względem jakości dźwięku jak i funkcjonalności.

Poczynając od nowego mechanizmu ładowania płyty od znanego audiofilskiego dostawcy Stream Unlimited. Autorski wewnętrzny system DAC Burr-Brown PCM1796 24/192 w układzie Delta- Sigma (8 krotny oversampling, upsampling do 24 bitów, tryb dual differential) z kompletem wejść i wyjść cyfrowych, w tym USB 24/96, pozwala uczynić z odtwarzacza CD mózg domowego centrum rozrywki. Dźwięk z telewizora, dekodera, komputera czy też konsoli zagra dobrze jak nigdy dotąd.  M3scd legitymuje się rewelacyjnymi parametrami: stosunek sygnał szum 117dB dla perfekcyjnego wyławiania detali i gigantycznej dynamiki dźwięku, THD mniej niż 0.003% dla wyrazistych, nigdy ostrych wysokich tonów, separacja kanałów na poziomie 105dB dla znakomitej stereofonii i przestrzenności dźwięku. Jednym z elementów odpowiadającym za tak dobrą specyfikację jest unikalny układ zasilania z filtrami ferrytowymi oraz pięciami odseparowanymi jednostkami zasilającymi.

Różnice w stosunku do poprzednika:
- nowy napęd szufladowy zastosowany zamiast wcześniej oferowanego, szczelinowego,
- komplet wejść cyfrowych: optyczne, koaksjalne, USB,
- komplet połączeń triggerowych,
- przebudowana sekcja analogowa

Ceny urządzeń:
Musical Fidelity M3si – 6495zł; Musical Fidelity M3scd – 6495zł 

Poniżej zdjęcia nowych „klocków”…

 

Dodaj komentarz