LogowanieZarejestruj się
News

Nowe otwarcie Google TV – więcej, lepiej, sensowniej

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
google-io-2010-2-0941-rm-eng

Wygląda na to, że kubeł zimnej wody bardzo się przydał. Po porażce dotychczasowej odsłony Google TV firma postanowiła ostro wziąć się do roboty i całkowicie przebudować tytułowy projekt, zarówno pod kątem oprogramowania jak i dostępu do treści. Nowe Google TV to jak pamiętamy platforma IPTV bazująca na najnowszej odsłonie Androida przeznaczonego dla tabletów (3.x), całkowicie przebudowany interfejs oraz, co nie mniej ważne, nowi partnerzy, wielkie firmy medialne, które postanowiły zaangażować się w odnowiony projekt. Warto dodać, że wcześniej ze wsparciem branży telewizyjnej było bardzo kiepsko – tak kiepsko, że po premierze Google zmuszone było usuwać dostęp do określnych usług, materiałów co wywołało zrozumiałą irytację stosunkowo nielicznego grona klientów. No właśnie sprzedaż urządzeń z Google TV była bardzo słaba. Nikt nie chciał ryzykować wydania pieniędzy na coś, co nie miało od samego początku szczęścia i perspektyw rozwoju. Co gorsza urządzenia z pierwszym wariantem Google TV były bardzo drogie, szczególnie na tle konkurencji, która oferowała swoje produkty po znacznie niższej cenie, dodatkowo dając dostęp do wielu rzeczy niedostępnych w usłudze telewizyjnej Google. Na pewno w popularyzacji pomoże wprowadzenie platformy do popularnych kablowych set-top-boksów Motoroli. Dodatkowo firma w pełni porozumiała się z ABC, NBC oraz CBS w sprawie dostępu do materiałów wyprodukowanych przez wymienione podmioty. Rozmowy na temat współpracy toczyły się podczas  Edinburgh International Television Festival w Szkocji, gdzie sam szef Google Eric Schmidt rozmawiał z przedstawicielami koncernów medialnych.

Komentarze Czytelników

 1. ElectricMan

  Tia, i jak zwykle dla polaczkow bedzie to sprzet ciekawostka. Bo przeciez u nas nic nie ma z tych zagranicznych dostawcow. Aleeeee, jakby poszli po rozum do glowy i sie dogadali, to kto wie. Ew. polscy dostawcy tresci (Ipla, TVN, Onet, Iplex i inne VOD) zrobili programy pod to GTV, hmmm to kto wie. Jeszcze jakas przyzwoita cena i moga wojowac. Czego sobie i nam zycze. ;-)

 2. Kamil Pieczonka

  Może tak źle nie będzie, Ipla ma potencjał, porozumiewa się z coraz większą rzeszą producentów, do których podobno niedługo dołączy też WD, więc może i z Google się dogadają :) na inne wymienione raczej bym nie liczył, Onet szykuje się na sprzedaż, TVN postawił na własne produkcje, a Iplex ma dla mnie niezrozumiały model biznesowy.

Dodaj komentarz