LogowanieZarejestruj się
News

Trak tPad 7122 z modemem 3G trafia do Polski

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
tPAD-7122_front

Polska firma Trak Electronic wprowadza do swojej oferty kolejny tablet z Androidem, tym razem jest to model tPad 7122 wyposażony w siedmiocalowy ekran multidotykowy, stworzony przy użyciu technologii pojemnościowej o rozdzielczości 800×480 pikseli. Urządzenie zostało ponadto wyposażone w procesor taktowany zegarem 500MHz oraz 256MB pamięci RAM, co ma pozwolić nawet na odtwarzanie filmów w rozdzielczości Full HD. Warto również odnotować, że ta wersja standardowo została wyposażona w modem 3G działający w sieciach WCDMA i EVDO, co pozwala cieszyć się internetem praktycznie wszędzie. Niestety tPad 7122 ma dwie poważne wady, pierwsza z nich to Android w wersji 2.1 (choć z perspektywą na aktualizację, ale raczej nie do wersji 3.0), a druga to dosyć wysoka cena na poziomie 1200 PLN, która na pewno nie będzie należeć do atrakcyjnych. Pełna treść informacji prasowej znajduje się poniżej.

W ofercie Trak Electronic pojawił się właśnie kolejny, wszechstronny tablet – tPad-7122 wyposażony jest w szybki modem 3G oraz 7-calowy panoramiczny, pojemnościowy ekran dotykowy. Najnowszy produkt wrocławskiej firmy to tablet dla tych użytkowników, którzy chcą mieć stale przy sobie niewielkie, lekkie i zawsze podłączone do Internetu urządzenie multimedialne. tPad 7122 waży zaledwie 392 g i mierzy 205 x 119 x 13 mm – zauważmy, że to gabaryty porównywalne z kieszonkowym wydaniem książki.

Mimo tego jest to w pełni funkcjonalne, wszechstronne urządzenie multimedialne – szybki procesor Rockchip 2818 wsparty układem DSP 500MHz 256 MB pamięci RAM zapewniają mu wydajność z powodzeniem wystarczającą do pracy z wymagającymi dużej „mocy” aplikacjami multimedialnymi czy odtwarzania filmów w rozdzielczości Full HD.

Nowy tPad wyposażony jest też we wbudowany modem 3G WCDMA/EVDO. Dzięki temu użytkownik może w dowolnym miejscu i momencie surfować po Internecie, sprawdzać pocztę czy korzystać z usług geolokalizacyjnych dzięki Google Maps.

Zastosowany w urządzeniu 7-calowy ekran dotykowy charakteryzuje się rozdzielczością 800 x 480 pikseli oraz technologią Multi-touch znaną z urządzeń z najwyższej półki. Na liście komponentów znajdziemy również aparat z funkcją kamery, który idealnie nadaje się do video rozmów, moduł bezprzewodowej sieci WiFi, port microUSB oraz czytnik kart pamięci microSD. Konfigurację uzupełnia akcelerometr (czujnik położenia, dzięki któremu ekran automatycznie zmienia orientację) oraz niezwykle wydajna bateria litowo jonowa, wystarczająca na 6h godzin pracy przeglądając Internet czy 50 godzin czuwania.

Tablet pracuje pod kontrolą systemu Android 2.1 (z możliwością zaktualizowania oprogramowania). Co ważne – za sprawą Android Marketu użytkownik ma do dyspozycji tysiące najróżniejszych aplikacji, dzięki którym tablet może pełnić funkcję praktycznie dowolnego urządzenia multimedialnego (np. czytnika e-książek, albumu fotograficznego, odtwarzacza muzyki i filmów czy… przenośnej konsoli do gier).

tPad 7122 jest już dostępny na polskim rynku, w cenie 1199zł. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.trakelectronics.com.

Dodaj komentarz