LogowanieZarejestruj się
News

Produkt roku 2012 – kolumny Pylon Audio Topaz

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Topaz produkt 2012

Postanowiliśmy rozpocząć nową, świecką tradycję, wybierając jedno z przetestowanych u nas urządzeń do miana produktu roku. Honorowanie wybitnie dobrych rzeczy jest nie tylko bardzo przyjemne – to niejako dodatkowe potwierdzenie tego, co napisaliśmy na temat danego sprzętu w naszej recenzji. Oczywiście w powoli mijającym 2012 roku przewinęło się przez HD-Opinie przynajmniej parę produktów, które mogłyby powalczyć o wyróżnienie. To prawda. W sumie staramy się dobierać do testów to, co nam odpowiada, nie zawsze udaje się nie spudłować, ale zazwyczaj są to co najmniej dobre produkty. Każda z przetestowanych rzeczy podlega krytycznej analizie, staramy się wypunktować słabsze elementy, pokazać wady… w końcu na tym polega nasza praca. Czy produkt roku jest zatem pozbawiony wad? Nie. Czy jest absolutnie perfekcyjny? Nie. Czy zagwarantuje każdemu, kto go kupi wiele radości, przyjemności z użytkowania? … TAK. To właśnie ten element jest dla mnie kluczowy. Powiedzmy sobie szczerze, nawet gdy nie wszystko nam odpowiada, a jednocześnie trudno nam sobie wyobrazić sytuację, w której nasze ulubione urządzenie, sprzęt nagle gdzieś wyparuje, jest najlepszą rekomendacją. W końcu chodzi właśnie o to, o przyjemność płynącą z codziennego użytkowania.

Pylon Audio Topaz są takim właśnie produktem. Wcześniej testowaliśmy monitory Pearl, które wywarły na nas ogromne wrażenie. Topazy wpisują się w DNA producenta – płacimy niewiele za coś, co zagwarantuje nam mnóstwo satysfakcji, pozwoli cieszyć się muzyką, może być docelowym elementem systemu, dzięki swojej uniwersalności i – po prostu – bardzo dobremu brzmieniu. Produkt roku 2012 to rzecz, którą bez cienia wątpliwości polecilibyśmy każdemu, kto poszukuje solidnych kolumn podłogowych. I nie mówię tutaj o sprzęcie przez pryzmat ceny – ta jest niewątpliwie bardzo atrakcyjna, ale gdyby ktoś szukający głośników zapytał mnie na co wydać 5000 złotych, odpowiedziałbym: sprawdź produkty Pylon Audio, a przede wszystkim sprawdź zestaw Topaz. Wśród rynkowych propozycji można niewątpliwie znaleźć bardzo udane produkty, dzisiaj – co podkreślał w wywiadach ambasador marki Marantz, Ken Ishiwata – można za niewielkie pieniądze kupić doskonałe kolumny. To świetna wiadomość dla miłośników dobrego brzmienia. Topazy zaliczają się do takich właśnie produktów. Dodatkową korzyścią jest to, że w tym przypadku nie mamy wrażenia że owszem, gra to fantastycznie, ale jednocześnie kosztuje nieprzyzwoicie dużo pieniędzy. Tutaj nie ma tego dylematu, bo każda złotówka zainwestowana jest w to, co dociera do naszych uszu, wywołując uśmiech na naszej twarzy. Zadowolenie oraz radość z posiadania – tak, to niewątpliwie coś, czym musi się wyróżniać produkt roku HD-Opinie.pl. Topazy mają to coś.

 

Nasza obecność na Audio Show 2012 stała pod dużym znakiem zapytania. Na szczęście (choć nie na 100%) wygląda na to, że jednak się w Warszawie pojawimy. Może uda się spotkać z naszymi czytelnikami? Na pewno będziemy na spotkaniu z twórcą ComputerAudiophile, niestety nie będziemy mieli za wiele czasu (relacja będzie tym razem ograniczona do prezentacji, paru najciekawszych naszym zdaniem wydarzeń/produktów), poza tym chcemy spotkać się z kilkoma producentami/dystrybutorami. Na tej imprezie nie tyle słucha się muzyki co spotyka, dyskutuje, można też przy okazji czegoś ciekawego się dowiedzieć – zatem (oby) do zobaczenia. Na marginesie, Pylon Audio zaprezentuje na imprezie (s. 607) nowe produkty z serii Topaz. Cieszy fakt ciągłego rozszerzania oferty przez polskiego producenta. Oczywiście postaramy się sprawdzić, jak grają (nie na imprezie, a w ramach testu) „te dedykowane do niedużych pomieszczeń” kolumny…

Dodaj komentarz