LogowanieZarejestruj się
News

High-endowy Astell&Kern AK240 w testach na HD-Opinie

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
ak240

Jesteśmy w kontakcie z dystrybutorem, jak tylko sprzęt trafi do Polski postaramy się o jak najszybsze przetestowanie tego, high endowego DAPa. Końcówka lutego zapowiada się niezwykle gorąco… będzie w testach na HD-Opinie HiFiMan HM-901, konkurencja dla tytułowego playera, dodatkowo jest szansa na zdobycie opisanego przedwczoraj, rewelacyjnego, przenośnego wzmaciaczo-daka Chord HUGO. Innymi słowy szykuje się cykl artykułów poświęcony najlepszym, topowym urządzeniom mobilnym. Od strony słuchawkowej, materiałów audio najwyższej jakości jesteśmy przygotowani do takiego cyklu. Mam nadzieję, że uda się dograć terminy i sprzęt nie tylko przetestujemy, ale przede wszystkim porównamy. Będzie można dzięki temu odpowiedzieć na kluczowe pytania: interfejs (HUGO) czy może DAP (AK240 lub HM-901), co lepiej gra, co jest bardziej funkcjonalne? Przy czym warto podkreślić, że z wyżej wymienionych AK240 jest najdroższą opcją – cena w Polsce ma wynosić ok. 10 000zł. Poniżej oficjalna zapowiedź premiery Astell&Kern AK240 na naszym rynku…

Informacja prasowa

​Iriver Astell&Kern AK240 to najnowsza propozycja przenośnego hi-end  koreańskiego producenta, zaprezentowana niedawno podczas Targów CES w Los Angeles. Tym razem Iriver postawił nie tylko na najwyższą jakość i wiarygodność doznań audio ale również na szeroką funkcjonalność urządzenia.

AK240 to zwieńczenie dotychczasowych osiągnięć marki w przenośnym odtwarzaczu audio. Produkt nie tylko oferuje wysoką jakość i znakomitą naturalność dźwięku ale zapewnia Nam ją zarówno w domu jak i poza nim. AK240 daje możliwość streamingu audio w obie strony przewodowo i bezprzewodowo wspierając nawet takie formaty jak DSD przy 5,6MHz. Odtwarzanie odbywa się bez żadnej konwersji.

To wszystko dzięki zastosowaniu układu Cirrus CS4398 DAC True Dual-mon umieszczonego na obydwu torach audio. Odtwarzanie nawet najbardziej wymagających plików nie nastręcza trudności a jednocześnie zapewnia płynną nawigację i niewielkie zużycie baterii. W najnowszym modelu wbudowano 256GB pamięci na materiał muzyczny. Dodatkowo mamy slot kart pamięci microSD obsługujący karty do 128GB.

Za komunikacją bezprzewodową odpowiada moduł Bluetooth oraz Wifi 2.4. Moduł Wifi oprócz dwukierunkowej transmisji audio umożliwia też dostęp do muzycznych zasobów internetu. AK240 pracuje oczywiście jako typowy USB DAC wykorzystując w pełni swój potencjał brzmieniowy. To co może być istotne dla prawdziwych koneserów to zbalansowane i nie zbalansowane wyjścia audio, które jeszcze bardziej uwydatniają możliwości urządzenia przy podłączeniu do odpowiednich słuchawek czy innego sprzętu. AK240 to też niebanalny wygląd i wykonanie z najwyższej jakości aluminium wykorzystywanego przy budowie samolotów. Aby zakupić produkt trzeba będzie poczekać do lutego 2014 roku i mieć wolne 10 000 PLN.

Dodaj komentarz