LogowanieZarejestruj się
News

Konkurs @ 6-lecie. Nagrody? Pylon Opal, RHA CL750, Chromecast Audio

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
HD-Opinie

Zapowiadany konkurs czas ogłosić. Sześć lat temu, dokładnie 26 kwietnia 2011 roku wystartowaliśmy z HDO. W zamierzeniach miało być szeroko, nie tylko audio, także AV, z naciskiem na obraz, dodatkowo sporo mobile. Szybko jednak skoncentrowaliśmy uwagę na tematyce audio ze szczególnym uwzględnieniem PC Audio, raczkującego (wtedy) streamingu, mobilnego grania (słuchawy, handheldy)… ogólnie wielkich zmian jakie nadciągały w branży audio. I tak już pozostało. Nie ścigamy się, jesteśmy całkowicie niezależni, nikt ani nic nam nie dyktuje, nie wymaga, nie ustawia. Sami sobie. Współpracujemy, a nie pracujemy na usługach, w czyimś interesie, nie zobaczycie u nas pierdyliarda reklam, nie uświadczycie przekazu podprogowego, jakiś tekstów sponsorowanych, „niezależnych” i tym podobnych gówien. Generalnie wyznajemy zasadę, że jak komuś nie w smak to było miło i finito. Na media społecznościowe patrzymy trochę jak na zło konieczne, nie żebrzemy o lajki. Tak, zdarzyło się kiedyś raz jeden (warunek jednego z konkursów) i raz jeden wystarczy a nasza pierwsza zasada brzmi – mamy to w tyle – uściślając, mamy w tyle ile, mamy też w tyle jak nas piszą, co nie oznacza, że jesteśmy głusi na krytykę, że nie słuchamy co mają do powiedzenia Czytelnicy, jakie uwagi kierują pod naszym adresem. Są od nas mądrzejsi, są tacy co wiedzę mają, człowiek uczy się całe życie, zdrowy dystans i pokora. Promujemy, by dotrzeć, jak komuś po drodze, niech śledzi, niech polubi, a jak ma wywalone to niech ma. Treść jest na stronie.

Dobra, czas na konkrety. Konkurs zaczyna się dzisiaj, kończy z końcem maja, macie zatem sporo czasu do namysłu. Tak, do namysłu, bo tym razem będą pytania trudniejsze niż zazwyczaj, wymagające dłuższej wypowiedzi. Myśle jednak, że warto zadać sobie nieco trudu, bo nagrody zacne. Pytań jest sześć, trzeba odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie, część weryfikuje uczestnika pod kątem znajomości tego, jak i o czym pisaliśmy na HDO (a więc standard, tyle że trudniej i pewna znajomość rzeczy, tematyki poruszanej na łamach, mocno wymagana), inne zaś z zakresu (ogólnie) audio są, choć głównie tego PC & plikowego. Nie ma żadnego wymogu warunkującego uczestnictwo (jak ktoś chce, to polubi, a jak ma fb w czterech literach to jak widać nie musi przestać mieć fb w czterech literach ;-) ), same pytania niejako wymagają znajomości tematyki. Stałym Czytelnikom będzie łatwiej, osobom które wdepną tutaj po raz pierwszy… trudniej, każdy jednak może spróbować szczęścia. To będzie potrzebne w fazie finałowej, gdy spośród prawidłowych odpowiedzi wylosujemy (mała sierotka to tradycyjnie zrobi) trzech szczęśliwców. Wiedza i zdanie się na ślepy los. Mam wszelako nadzieję, że osób z trafionymi 6 odpowiedziami nie będzie znowu aż tak wiele, że to będzie jednak wyzwanie i trochę się …pogimnastykujecie, szukając właściwych odp.

Pytania konkursowe są następujące:

1. Który z przetestowanych przez nas produktów najpierw otrzymał, a potem pożegnał się z wyróżnieniem (jakim?) i konkretnie dlaczego się pożegnał?

2. Zapowiadaliśmy test pewnego niewielkiego ustrojstwa, które miało strumieniować via WiFi muzykę, ale finalnie testu (publikacji) się nie doczekało. Te ustrojstwo to?

3. Natywna obsługa dźwięku hi-res w iPhone oraz iPadzie ograniczona jest do ściśle określonych parametrów. Jakich konkretnie parametrów i z czego wynika to ograniczenie, uzasadnij w paru słowach?

4. Która z wytwórni oferowała darmowo w okresie świątecznym muzykę w wysokiej rozdzielczości? W bardzo specyficzny sposób oferowała, trzeba było codziennie wyczekiwać kolejnego nagrania (taki kalendarz świąteczny audio)

5. Kto jest „Crazy Horse” w branży audio (produkty) i dlaczego pasuje do niego to określenie jak ulał (wymień co najmniej trzy powody)

6. Jest na rynku taka firma, która neguje wszystko jak leci: MQA? A po kiego to? DSD? Że co proszę? Fortunę kosztujące kable? Jaaasne, co jeszcze? Nazwę tej firemki odgadniecie pewnie migiem i bez pudła, problem w tym, że pełna odpowiedź na ostatnie pytanie musi zawierać także czemu to wszystko negują (po jednym argumencie dla każdego z wymienionych „wymysłów” tj. MQA / DSD / kable). Do przekopania :-)  

Narody to:

- zestaw głośnikowy Pylon Audio Opal Monitor w wybarwieniu wenge prosto z fabryki (patrz nasza recenzja)

- słuchawki dokanałowe RHA CL750 (patrz nasza recenzja)

- streamer Chromecast Audio wersja kontynentalna (patrz nasza recenzja)

 

 

Podziękowania dla producenta kolumn, firmy Pylon Audio, fundatora nagrody głównej.

W przypadku CL750 wylosowany otrzyma egzemplarz po naszych testach (przyjechał do nas wprost od producenta, bez obaw, to nówka sztuka). Dostaliśmy, chcemy żeby komuś dobrze służyły…

No i Chromecast, nówka peweks, ufundowany przez nas.

 

Zdrowe zasady, które ujmę poniżej, całej naszej konkursowej zabawy brzmią następująco:
nagroda jaka jest każdy widzi, to znaczy nie ma opcji by było coś innego, niż w tytule wpisu stoi, żadne walory, paciorki, waluty nie wchodzą w grę, każdy z fantów wysłany jest z adresu redakcji, albo producenta na koszt redakcji lub producenta, uczestników weryfikujemy po adresie mailowym. Jeden człowiek = jedna szansa, o wynikach poinformujemy w czerwcu, wreszcie zastrzegamy sobie prawo zmiany ustaleń wedle uznania, obligując się do poinformowania zainteresowanych.

Odpowiedzi przesyłajcie na skrzynkę redakcyjną: antoni.wozniak @ hd-opinie.pl

Dodaj komentarz