LogowanieZarejestruj się
News

AKR-03 Roxane – topowe IEMy od Astell&Kern

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
product6226

Tak się jakoś złożyło, że co chwila tylko to AK nam się na portalu pojawia. Cóż, widać ofensywę producenta i to dosłownie i w przenośni… najpierw wielka premiera topowego AK240, następnie zapowiedź nowych AK100 II oraz AK120 II. Wreszcie nowe słuchawki (kiedy, ach, kiedy pojawi się jakiś model nauszny, niech by przenośny, ale nie do aplikowania „do” tylko właśnie „na”?) i to nie byle jakie, ale od razu topowe, najdroższe, naj, naj… kosztujące 6999 złotych IEMy AKR-03 Roxane. Na pewno sprawdzimy jak wypadają w konfrontacji z S-EM6 oraz kosztującymi 12,5 tysiąca „tubowymi” dziełami sztuki japońskiego Final Audio Design. Bardzo jestem ciekaw tej konfrontacji, w sumie wychodzi powoli na to, że douszne zaczynają przeganiać te nauszne (cena) i to bardzo konkretnie. Przecież za 10 tysięcy złotych kupimy praktycznie każdy model nauszników, no może oprócz topowych Staksów (tam trzeba doliczyć kosztujący drugie tyle wzmacniacz). Dodajmy do tego customy i to takie za kilka tysięcy złotych i już widzimy, że mobilne słuchawki zaczynają skutecznie atakować segement high-end (słuchawkowy rzecz jasna).

W tym tygodniu pojawi się wreszcie zapowiadany test S-EM6, konstrukcji – przypomnijmy – sześcioprzetwornikowej. W przypadku Roxane mówimy o zminiaturyzowanym układzie… 12 przetwornikowym. Mniejsza, jaki to ma wpływ na brzmienie, ale warto zastanowić jak na tak małej przestrzeni upchnięto drivery? Tutaj musiano zastosować niebanalne sposoby upakowania poszczególnych elementów, przy zachowaniu niebywałej precyzji. Oczywiście najlepsze dostępne materiały (włókno węglowe), regulacja niskich tonów oraz parę innych patentów. Czy będzie to najlepiej brzmiący IEM na rynku? Niewykluczone, choć jak wspomniałem konkurentem są topowe „tuby” Japończyków, kosztujące, bagatela, niemal dwa razy tyle co Roxane! Poniżej informacja prasowa. Trochę dziwi zapowiadane pobieranie 30 złotych bezzwrotnego wadium (choć pamiętajmy, że mamy tutaj do czynienia z konstrukcją douszną, a takie – z definicji – nie są wystawiane do odsłuchu (kwestie higieny oraz specyfika konstrukcji) – choć z drugiej strony, ktoś kto zakłada możliwość wyłożenia 7000 za IEMy, chętnie sobie przed zakupem rzeczony produkt odsłucha, a kwota 30zł będzie w kontekście ceny pomijalna. W rozwinięciu zdjęcia oraz prasówka.

Informacja prasowa

erry Harvey to legendarna postać w świecie monitorów odsłuchowych. Któż z nas nie słyszał o takich artystach jak Alicia Keys, Robbie Williams, Rihanna, The Gossip, The Rolling Stones, a to tylko kilku spośród dziesiątek muzyków korzystających z owoców pracy Jerry Harvey Audio, jednego z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych laboratoriów produkujących Custom IEM’y.

Sam Jerry projektował monitory uniwersalne i indywidualne marki Ultimate Ears, które jako jedne z pierwszych wystąpiły w wersjach uniwersalnych i zyskały ogromne poparcie użytkowników. Takie informacje dają podstawę by twierdzić że produkty Jerry Harvey Audio to top topów pod względem jakości dźwięku. Jest Nam tym bardziej niezmiernie miło poinformować Państwa o tym że Jerry Harvey Audio postanowiło podjąć współpracę z marką Astell & Kern. Owocem tej współpracy jest limitowana edycja uniwersalnych monitorów odsłuchowych JH Roxane dedykowana do współpracy z odtwarzaczami Astell & Kern. Ich nazwa to Astell & Kern AKR03.

Nie raz przekonaliśmy się że nie sama renoma producenta świadczy o jakości końcowej produktu. W przypadku AKR03 możemy być pewni, że się nie zawiedziemy. Dotychczas monitory odsłuchowe najwyższej klasy zbudowane były z dwóch, trzech, rzadziej czterech przetworników zbalansowanych gwarantujących wierne odwzorowanie każdego dźwięku.
Jerry Harvey Audio stwierdziło że to za mało. Dla osiągnięcia maksimum jakości z odtwarzaczy Astell &Kern w modelu AKR03 inżynierowie zastosowali aż 12 przetworników na każdy kanał! To pierwsza tego typu konstrukcja na świecie. Dźwięk pomiędzy przetwornikami przekazywany jest przez zwrotnice tworząc układ typu triple quad driver. Tego typu technologia aż do dzisiaj była niewyobrażalna, szczególnie że całość udało się zamknąć w bardzo kompaktowej obudowie z frontami wykonanymi z włókna węglowego wykorzystywanego w produkcji promów kosmicznych. Mimom tak zaawansowanej konstrukcji udało się pozostawić jednocześnie uniwersalny system wyprowadzeniem dźwięku.

AKR03 to produkt dopracowany w każdym detalu i przeznaczony dla profesjonalistów, artystów scenicznych oraz najbardziej wymagających melomanów. Dla zapewnienia pełnej satysfakcji słuchawki oferują możliwość regulacji trybu pracy driverów niskotonowych w zakresie od płaskiego do podbitego o 15dB dla częstotliwości 10Hz-100Hz. Takie rozwiązanie to również absolutna nowość, dzięki niej możemy wybrać czy wolimy słuchać wiernego, krystalicznie czystego brzmienia czy nieco podkolorowanego, bardziej dynamicznego i żywiołowego. Nie bez znaczenia jest również zastosowany odpinany kabel 4 polowy, wykorzystujący zbalansowany port audio w modelu Astell&Kern AK240. Tradycyjny przewód 3 polowy, również znajduje się na wyposażeniu.

AKR03 wspierają też zastrzeżoną przez producenta technologię Freq Phase umożliwiającą przekazanie każdego dźwięku tak dokładnie jak to możliwe, tak jak realizator chciał nam przekazać. page1image21624

Jerry Harvey stwierdził że odtwarzacze Astell&Kern AK120 i AK240 to referencyjne źródła dźwięku i zasługują na specjalne słuchawki. Wersja AKR03 została zaprojektowana specjalnie do tych modeli aby zapewnić niewiarygodnie wręcz wysoką jakość dźwięku i perfekcyjne odwzorowanie każdego nawet najdrobniejszego detalu. AKR03 to wprowadzenie odsłuchów na wyższy, nieznany dotąd poziom. Astell&Kern AKR03 to już nie są zwykłe słuchawki dokanałowe, to owoc 20 lat doświadczenia specjalistów, którzy dowodzą że można osiągnąć absolutną perfekcję.
Aby podkreślić unikatowość AKR03, do słuchawek dołączony jest aluminiowy pokrowiec z grawerem producentów JH Audio oraz Astell &Kern.

Słuchawki do Polski trafią już w maju. Cena dla użytkownika końcowego to 6999zl z VAT. Dzięki współpracy z siecią sklepów MP3Store.pl, wszyscy ciekawi jak brzmią takie słuchawki będą mogli odsłuchać model w poszczególnych placówkach. Ze względu na wysoką cenę produktu, odsłuch ma kosztować 30zl.

Dodaj komentarz