LogowanieZarejestruj się
News

Nowe modele DAPów Astell & Kern oficjalnie w Polsce

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
AK100 __06

Na naszym rynku niebawem zadebiutują nowe wersje odtwarzaczy osobistych audio firmy Astell & Kern. To modele, o których jako pierwsi informowaliśmy naszych Czytelników, nowe modele AK100 II oraz AK120 II. Niedawno przetestowaliśmy na naszych łamach topowy AK240, teraz postaramy się przyjrzeć pozostałym nowościom, jakie wprowadził do oferty Koreański producent. Najnowsze produkty Astell&Kern stanowią rozwinięcie poprzedników – oferując tym razem dźwięk klasy hi-end w połączeniu z dobrymi słuchawkami czy sprzętem stacjonarnym audio. Nowe modele  wyposażone są w funkcję streamingu audio, zatem można bezprzewodowo wysyłać pliki MQS poprzez transmisję WiFi, nie musisz wstawać z fotela aby zmienić ulubioną płytę gdy używasz swojego AK jako źródła w domowym stereo. Nowe modele AK100 II i AK120 II to nie tylko lifting poprzedników, to zupełnie nowe konstrukcje które znowu zabłysną na rynku portable hi-fi dzięki wykorzystaniu technologii z najlepszego odtwarzacza portable na rynku czyli modelu  AK240. Tym razem w nieco bardziej przystępnych cenowo modelach. Ceny kształtują się odpowiednio na poziomie 3500 PLN oraz 6500 PLN. Modele pojawią się na rynku w lipcu 2014. Poniżej notatka prasowa opisująca zmiany oraz nowości w obu nowych DAPach…

W nowych odtwarzaczach zastosowano zbalansowane wyjście audio. Analogicznie do topowego modelu AK240, w nowych AK100 i AK120 znajdziemy również 4 polowe złącza zbalansowane. Za ich pośrednictwem sygnał jest przesyłany dwukrotnie z przeciwną fazą.  W przypadku wystąpienia zakłóceń, obydwa sygnały zostaną zakłócone w takim samym stopniu, ale różnica pomiędzy nimi pozostanie ta sama.  W efekcie zniekształcenia nie wpłyną na oryginalny dźwięk. Jest to najbardziej zaawansowany sposób transmisji analogowej dźwięku. Nowością w kwestii odtwarzania dźwięku jest również equalizer.  Astell&Kern AK100/AK120 oferuje użytkownikowi 10 pasmowy equalizer z precyzyjnym skokiem o 0,5dB. Tak duża dokładność pozwoli dopasować brzmienie odtwarzacza w każdych warunkach, dla każdych słuchawek i każdego gatunku muzyki. Wisienką na torcie jest nowy wygląd i poprawiony komfort użytkowania. Nowe playery z serii AK zostały wyposażone w 3,3 calowy, dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości i co nie mniej ważne nowy interfejs, taki sam jaki znajdziemy w topowym AK240. Nowe odtwarzacze dzięki niemu są bajecznie proste w obsłudze i oferują więcej funkcji.

AK100 i AK120 drugiej generacji to nie tylko nowy wygląd i nowe funkcje, to również znacząca poprawa jakości dźwięku od strony hardware’u. Producent odszedł od nadmiernie popularnych już kodeków Wolfsona WM8740 na rzecz znanego z modelu AK240 Cirrus Logic’a CS4398. W przypadku AK100 II jest to chip działający w trybie stereo, w przypadku AK120 II tak jak w poprzedniej generacji wykorzystana została technologia dual DAC zapewniająca jeszcze bardziej emocjonujący dźwięk dual mono. Oczywiście przetworniki DAC bezproblemowo radzą sobie z obsługą gęstych formatów w tym MQS oraz DSD. W przeciwieństwie do modelu AK240, który został stuningowany bardziej pod kątem muzyki klasycznej, tuning nowych modeli to bardziej jazz/pop.  Oczywiście wszystkie 3 playery doskonale radzą sobie z każdym gatunkiem muzyki.

W nowych modelach nie zabraknie  miejsca na ulubione płyty, odtwarzacze AK100 II i AK120 II zostały wyposażone analogicznie w 64GB i 128GB wbudowanej pamięci oraz możliwość rozszerzenia jej o następne 128GB w formie karty Micro SD.  Standardowo już dla produktów Astell & Kern,  AK100 II i AK120 II mogą być wykorzystane w zasadzie na każdy możliwy sposób zarówno jako źródło dźwięku do słuchawek, jak również jako źródło dźwięku do  domowego stereo, również w wersji bezprzewodowej oraz USB DAC do komputera. Nie bez znaczenia jest także nowy wygląd metalowych obudów modeli AK100 II i AK120 II. Zostały one zaprojektowane aby urządzenia idealnie leżały w ręce i umożliwiały wygodną obsługę a przy tym posiadały niebanalny design.

Dodaj komentarz