LogowanieZarejestruj się
News

Nowe HiFiMANy HE-400i… duże zmiany w stosunku do poprzedników!

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
hifiman he-400i

Nasze redakcyjne HE-400 postaram się niebawem skonfrontować z nowością HiFiMANa… nowym modelem HE-400i. To, patrząc na konstrukcję, zupełnie inne słuchawki, znacznie lepiej dopasowane do scenariusza, w którym zabieramy je gdzieś ze sobą. Innymi słowy, słuchawki „na wynos”, które w odróżnieniu od wcześniejszego modelu faktycznie mogą nam bez przeszkód towarzyszyć poza domem. Co prawda poprzednik też był tak reklamowany, ale głównie chodziło o przyjazną handheldom wszelkiej maści impedancję, która pozwalała na integrację nauszników z ortodynamikami. Te, jak wiemy, należą do wymagających, trudnych do napędzenia słuchawek, zazwyczaj skojarzenie ich z rachitycznymi wzmacniaczami wbudowanymi w smartfony, tablety czy (nawet) odtwarzacze przenośne, kończy się sromotną porażką. Fakt, można było HE-400 podłączyć, zresztą tak też je testowaliśmy, podpinając nauszniki do komputera (MacBook z Dragonfly’em), jednak o swobodzie noszenia można było zapomnieć. Twardy kabel, duża konstrukcja muszli, typowe dla stacjonarnych rozwiązanie dotyczące pałąka wraz z regulacją… to wszystko oznaczało, że owszem, da się te słuchawki potraktować jako coś, co zabierzemy ze sobą, ale raczej w podróż, słuchając „stacjonarnie” muzyki w pociągu, samolocie, a nie faktycznie przenośnie z handhelda, idąc sobie ulicą.

Z HE-400i jest inaczej. Konstrukcja bezpośrednio nawiązuje do rewelacyjnych wg. mnie HE-560-ek. Krótko miałem te genialne słuchawki na uszach i szczerze… to jest to, tzn. mamy tutaj i wybitnie dobry dźwięk, jak również wygodę, czy nawet swobodę od strony użytkowej, ergonomicznej. Super! Na pewno te nowości postaramy się u nas przetestować, konfrontując nasze wcześniejsze doświadczenia (test HE-6 niebawem opublikujemy). Patrząc pobieżnie na to co firma oferuje obecnie (HE-400 dostarczano w zwyczajnym, kartonowym opakowaniu, w przypadku nowości jest piękne, skórzane pudło), to jak prezentują się nowe modele, widzę że firma stale się rozwija, że faktycznie komuś tutaj zależy, a nie „jedzie na opinii”. Dobra informacja dla zainteresowany planarami, bo takich słuchawek na rynku jest niewiele, a wraz z nowym, tytułowym modelem możemy liczyć na coś, wydaje się, wyjątkowego. W cenie bliskiej 2000 złotych można będzie zakupić wysokiej klasy, jak to napisał dystrybutor, high-endowe słuchawki i (chyba) nie jest to tylko marketingowy slogan, a rzeczywistość. Przyjdzie, mam nadzieję, niebawem zweryfikować te opinie, testując nowe HE-400i… poniżej informacja prasowa oraz parę zdjęć najnowszych ortodynamików.

Informacja prasowa

HiFiMAN HE-400i bazuje na konstrukcji HE-560 – topowych słuchawkach 3. generacji amerykańsko-chińskiego producenta wycenionych na 3750zł. HE-400i oferują ten sam pałąk, system regulacji, pady oraz konstrukcję przetwornika w cenie 2095zł! 

Niższa cena jest efektem zastosowania uproszczonej wersji przetwornika oraz mniejszego magnesu, co poza obniżeniem ceny pozwoliło dodatkowo obniżyć wagę całej konstrukcji. Przy zachowaniu niezwykle wysokiej jakości dźwięku – zgodnie określonej przez amerykańskich dziennikarzy-recenzentów jako „hi-end”.

Tym samym są to najtańsze słuchawki audiofilskie planarne, które mogą nosić miano pełnoprawnego hi-endu, skierowanego do szerokiego grona odbiorców, dzięki umiarkowanej na tle kilkukrotnie droższych konkurentów cenie, super wygodnemu pałąkowi oraz najniższej wadze w swojej klasie.

HiFiMAN HE-400i  SZCZEGÓŁOWY OPIS

Nowy system podwójnego pałąka z poprawioną ergonomią.

Zupełnie nowy system podwójnego pałąka, który składa się z metalowej ramy spiętej z termoplastycznymi jarzmami utrzymującymi na ruchomych zawiasach muszle słuchawkowe z tego samego materiału. Muszle wykończono na wysoki połysk lakierem o kolorze „zadymiona szarość”.

Za komfort noszenia odpowiada dodatkowy skórzany pałąk, który ma bezpośredni kontakt z głową. Wysokość zejścia muszli słuchawkowych, a tym dopasowania do wielkości głowy ustalana jest za pomocą mechanicznego zapadkowego systemu regulacji.

HE-400i przynosi szereg zmian związanych z detalami ergonomii codziennego użytkowania. Kształt muszli oraz umiejscowienie kabla zostały zmienione pod kątem generowania lepszego dźwięku oraz przede wszystkim wygody.  Kable w HE-400i wychodzą z muszli pod łagodniejszym kątem, co sprawia, że przewód nigdy nie uderza o ramiona  słuchacza. Przewodnik to w dalszym ciągu połączenie czystego srebra i miedzi monokrystalicznej.

Asymetryczne nausznice.

Nausznice w dalszym ciągu mogą być demontowane i w razie zużycia wymienione na nowe. Budowa samych padów jest hybrydowa – połączono tu zalety reprodukcji dźwięku wynikających z zastosowania skóry, wraz z wygodą padów welurowych. Całość zyskała asymetryczny kształt – zgodnie z budową ludzkiego ucha i głowy – przód jest nieco cieńszy od części tylnej. Dodatkowo, jest to konstrukcja obracalna, co pozwala dopasować asymetryczne ułożenie nauszników do własnych potrzeb. Częściowa perforacja padów pozwala na lepszą przepływność powietrza pompowanego przez przetworniki, co znacząco poprawiło przetwarzanie wysokich i średnich tonów.

Przetwornik „single-side”.

Nowy przetwornik planarny został określony jako jednostronny z powodu zastosowania magnesu tylko z jednej strony, w przeciwieństwie do modeli HE-5, HE-500, HE-6. To pozwoliło wydatnie obniżyć wagę całej konstrukcji oraz powiększyć przestrzeń i detaliczność oferowanego dźwięku.

Wraz z nowym modelem użytkownik otrzymuje nowe opakowanie: luksusowe masywne dwudzielne obszyte skórą z rantem dodatkowo przeszywanym nicią.

Różnice w stosunku do poprzedniego modelu czyli HE-400 (bez „i”):

 • znacząco (o 20%) obniżona waga pozwala słuchaczowi na komfortowe użytkowanie przez długi okres czasu – to najlżejsze słuchawki w swojej klasie!
 • nowy system zapadkowej regulacji wysokości muszli
 • hybrydowe perforowane, asymetryczne nausznice, wykonane ze skóry i weluru, co owocuje zarówno większym komfortem, jak i lepszą jakością dźwięku
 • zmieniony kąt mocowania pinów na obudowie słuchawek
 • zwiększona do 93.5dB skuteczność, która pozwala na współpracę z niedlogimi źródłami przenośnymi
 • luksusowe, obszyte skórą masywne pudło

 

 

Parametry:

Zakres częstotliwości: 20 – 35.000Hz

Impedancja: 35 ohm

Efektywność: 93.5 dB

Waga: 370 gram

Cena: 2095 pln

Dodaj komentarz